Archiwum Luty, 2013

Uroki ciąży

Uroki ciąży Wielkie brzuchy, dodatkowe kilogramy, wieczne zmęczenie jest tak na dobrą sprawę niczym w porównaniu z radością, jaką niesie ze sobą poród. Ciąża to bezsprzecznie najpiękniejszy okres w życiu kobiety, które na co dzień zatroskane stanem swojej wagi, w okresie ciążowym zupełnie się tym nie przejmują. Kobiety ciężarne mają w sobie niespotykanie dużo uroku. Emanują swoistym światłem, mają niespotykaną aurę, której na próżno szukać u pań nie spodziewających się dziecka. Ważne jest jednak, aby w okresie ciąży pozostawać pod stałą opieką lekarza a przede wszystkim dbać o siebie. Ciąża to prawdziwa katorga dla większości pań, bo choć z jednej strony opisywana jako najpiękniejszy okres w życiu, wiąże się przede wszystkim z masą wyrzeczeń. Obowiązuje lista zakazów z którymi muszą się pogodzić, a przy okazji surowo przestrzegać mnóstwa nowych dla siebie zasad. Dodając do tego „mieszankę wybuchową” w postaci znienawidzonych, porannych nudności oraz nagłych napadów apetytu, dla niektórych pań 9 miesięcy ciągnie się niczym wieki. Jednak przy zachowaniu zdrowego trybu życia oraz stosowania się do wszelkich zaleceń lekarza rodzinnego, można zaczerpnąć choć trochę normalności, w tym, jakże dziwnym, okresie.

Być w ciąży to dopiero sztuka

Być w ciąży to dopiero sztuka Nudności, rozkojarzenie, poddenerwowanie to główne objawy towarzyszące ciąży. Pomimo tego okres ten należy zaliczyć do najpiękniejszych miesięcy życia zarówno kobiety jak i całej rodziny, oczekującej malucha. Sterta pieluszek, oliwek, kremów, śpioszków, przytulanek, to krajobraz, który od tej chwili towarzyszył nam będzie przez dłuższy czas. Jesteśmy jednak w stanie zaakceptować chwilowe niedogodności z tym związane, bo mamy w swoim życiu kogoś, dzięki komu mamy ochotę budzić się co rano, kto wprowadza w nasze życie niespodziewane ładunki radości i szczęścia – mamy dziecko! Poczęcie i narodziny dziecka są najpiękniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem dla dwojga kochających się ludzi. Z samym okresem ciąży bywa bardzo różnie, o czym doskonale wiedzą panie, oczekujące przyjścia na świat swojego brzdąca. Poranne nudności, wiecznie opuchnięte nogi i stopy czy trzystu kilogramowy brzuch to tylko część niedogodności, z którymi na co dzień muszą się zmagać przyszłe mamy. Bez wątpienia to nic przyjemnego. Jednak dość szybko rekompensuje nam to pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego maleństwa. Bądźmy dobrymi i mądrymi rodzicami. Brzmi banalnie, jednak to bardzo ważne, by nasza pociecha miała w nas oparcie, by mogła mieć pewność, że może liczyć na naszą pomoc w każdej sytuacji.

Dbajmy o zdrowie!

Dbajmy o zdrowie! Jak dbać o zdrowie, aby cieszyć się nim do późnej starości? To pytanie spędza sen z powiek nie jednemu z nas. Po pierwsze ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które całkiem niedawno powitały na świecie długo oczekiwane potomstwo. Jak wiadomo, okres ciązy dla wielu z nich bywa prawdziwą „drogą przez mękę”. Aby mieć pewność, że prawidłowo się odżywiamy, warto zapytać o poradę dietetyka. Ten ułoży dla nas odpowiedni jadłospis oraz podpowie, jakie ćwiczenia fizyczne wykonywać, aby jak najdłużej cieszyć się nienaganną kondycją. Jeśli nie stać nas na wizytę u specjalisty, zawsze możemy skorzystać z porad zamieszczonych w internecie. Jak wiadomo, ta ogólnodostępna kopalnia wiedzy, kryje w sobie mnóstwo odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania. W dodatku zupełnie za darmo. Aby odpowiednio zmotywować się do ćwiczeń, warto zapisać się na jedno z forów. Dzięki wsparciu innych forumowiczów, dużo łatwiej będzie nam poradzić sobie w tym trudnym okresie (pod warunkiem, że planujemy rozpoczęcie diety). Odpowiednio zbilansowana dieta plus odrobina ruchu potrafi zdziałać cuda dla naszego organizmu. Warto o tym pamiętać, zanim sięgniemy po kolejny batonik.

Dentysta nie taki straszny

Dentysta nie taki straszny Strach przed dentystą jest jak najbardziej uzasadniony. Nieprzyjemne dla nikogo borowanie czy tym bardziej wyrywanie zębów, odbija się echem starodawnych gabinetów stomatologicznych. Powinny o tym pamiętać szczególnie kobiety, które zostały mamami. Okres ciązy bardzo często destrukcyjnie wpływa na stan ich organizmu. Obolałe stawy, naciągnięta skóra, rozstępy pociążowe oraz problemy z uzębieniem to dylemat wielu z nich. Dlatego konieczna wydaje się w tym przypadku wizyta u sprawdzonego specjalisty-stomatologa. Tym bardziej, że w okresie ciąży wizyty u stomatologa nie są wskazane. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że czasy się zmieniły, lęku przed dentystycznym fotelem trudno się wyzbyć. Jednak „Nie taki diabeł straszny…” Nowoczesne gabinety dentystyczne nie mają nic wspólnego z tymi sprzed kilku dekad. Nawet znieczulenie serwuje się w zupełnie inny sposób. Specjalna aparatura bezboleśnie dozuje środek znieczulający w ekspresowym tempie. Każdy szanujący się gabinet dentystyczny wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny, dzięki któremu wizyta u stomatologa może okazać się dużo przyjemniejsza, niż jesteśmy w stanie przypuszczać. Warto również wiedzieć, że zaniedbane zęby mogą prowadzić do wielu chorób, o których istnienie nigdy nie podejrzewalibyśmy stanu naszej jamy ustnej. Dlatego tak istotne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.