Archiwum Marzec, 2013

Dieta na wiosnę

Dieta na wiosnę Wraz z początkiem wiosny wielu z nas podejmuje odważną decyzję o rozpoczęciu diety. Dotyczy to również młodych mam, które okres wiosenny szczególnie upodobały sobie na powrót do dawnej sylwetki. Nie od dziś przecież wiadomo, że ciąża i związane z nią niedogodności bardzo negatywnie odbijają się na wyglądzie zarówno ciała jak i skóry przyszłej mamy. W końcu całkiem niedługo przyjdzie im raz na zawsze zrzucić z siebie grube, ciężkie kurtki i odsłonić nieco ciałka. I z tym odsłonięciem może być największy problem, bowiem zima jak to zima, zawsze złośliwie przykleja do nas dodatkowe kilogramy. Wielu podejmuje walkę o odzyskanie dawnej figury, stosując mało bezpieczne i na dłuższą metę niestety nieskuteczne diety. Warto więc zadać sobie pytanie, czy szybkie chudnięcie jest zdrowe? Odpowiedź brzmi: nie. Jest może i skuteczne, niestety są to zazwyczaj krótkotrwałe efekty. Bardzo istotne jest więc, aby za odchudzanie zabrać się przede wszystkim od właściwej strony. Czyli po pierwsze ustalić odpowiednie menu, wymyślić choć parę prostych ćwiczeń fizycznych (mogą być również spacery), pić dużo niegazowanej wody mineralnej, raz na zawsze pożegnać się z pochłanianiem kilogramów słodyczy i przede wszystkim uwierzyć, że można. Wiosenne diety są zazwyczaj nieco prostsze w realizacji założonych celów – mniej czasu spędzamy w fotelu, więcej na świeżym powietrzu oraz odzyskujemy energię uśpioną nieco przez zimę.

Zdradliwa grypa

Zdradliwa grypa W okresie zimowym oraz wczesnowiosennym jesteśmy szczególnie narażeni na działanie grypy. Problem ten dotyczy zarówno, a może przede wszystkim młodych mam, które po okresie ciąży bardzo często narzekają na osłabienie organizmu, dzięki czemu dużo bardziej narażone są na wszelkiego rodzaju infekcje. Jak radzić sobie z jej pierwszymi objawami i nie pozwolić, by zapanowała nad naszym organizmem? Warto mieć pod ręką kilka podstawowych środków farmaceutycznych. Najskuteczniejsze są te, rozpuszczane w wodzie. Mowa tu przede wszystkim o tych, dostępnych w postaci kapsułek musujących. Zawierają dużą dawkę witaminy C, która skutecznie blokuje dalszy rozwój choroby. Nie zaszkodzi również gorąca herbata z miodem i cytryną. Ci, którzy wolą mleko, mogą przed snem zaaplikować je sobie na gorąco, z dodatkiem łyżeczki roztopionego masła oraz dwóch – trzech łyżeczek miodu. Gorące mleko, w połączeniu z wymienionymi wyżej produktami, nie dość, że ma zbawienny wpływ na nasz organizm, to dodatkowo sprawi, że prześpimy całą noc jak niemowlęta. Pamiętajmy również o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w celu pozbycia się bakterii chorobowych, krążących w powietrzu. Ciepła pierzyna i łóżko również mogą okazać się jednym z nieco oklepanych, lecz sprawdzonych i skutecznych sposobów na zwalczenie grypy.

Ładniejsze włosy i paznokcie

Ładniejsze włosy i paznokcie Dziś, dzięki ogólnodostępności środków farmaceutycznych, możemy bez problemu zadbać kompleksowo o cały organizm. I nie mówię tu tylko i wyłącznie o lekach dbających o nasz układ immunologiczny, serce czy wątrobę. Bowiem są i takie, które pomogą odzyskać dawny blask naszym włosom, paznokciom, dodadzą energii oraz witalności. Problem ten wydaje się szczególnie istotny w przypadku młodych mam, które w okresie ciążowym narażone są nie tylko na zaokrąglenie sylwetki, lecz również na problemy związane z wypadaniem włosów oraz osłabieniem stawów i kości. Specyfiki tego typu można kupić w każdej niemal aptece bez recepty. Szczególnym powodzeniem cieszą się kapsułki tranu, których głównym zadaniem jest poprawa naszej odporności. Swoją drogą tran w kapsułkach jest doskonałym rozwiązaniem, zważając na fakt, że jeszcze całkiem niedawno serwowano go nam w przedszkolach w postaci mało przyjemnie pachnącego, tłustego płynu. Specyfiki odpowiadające za poprawę stanu naszych włosów i paznokci mają działanie wszechstronne. Po pierwsze zapobiegają łamliwości jednych i drugich, przywracają włosom dawny blask, miękkość i puszystość. Kosztują naprawdę niedużo, i warto mieć je w swojej apteczce, wraz z kilkoma innymi medykamentami, dzięki którym, prócz zdrowego wyglądu, odzyskamy również energię i witalność.

Otyłość jest chorobą!

Otyłość jest chorobą! Ludzie otyli dużo bardziej narażeni są na różnego rodzaju choroby, niż ci, dbający o zdrowie. Otyłość może być dziedziczna. W wielu przypadkach narażone są na nią również kobiety w ciąży, które mają spory problem z pozbyciem się dodatkowych kilogramów. Dlatego też otyłość niekoniecznie wynikać musi z zamiłowania do pochłaniania nadmiernej ilości pożywienia. Czasami uwarunkowana jest genetycznie, kiedy indziej jest wynikiem choroby lub wspomnianej wyżej ciąży. I choć niektórzy nie mają większego problemu z pozbyciem się znienawidzonej nadwagi, większość musi włożyć sporo wysiłku w wyrzeźbieniu idealnej figury. Jeśli więc podjęliśmy już heroiczną walkę z nadwagą, zabierzmy się za to w sposób mądry i odpowiedzialny. Doskonałym wyjściem z sytuacji może okazać się wizyta u dietetyka, którego fachowa pomoc może okazać się w tym przypadku niezbędna. Rozpisze nam właściwą dietę w oparciu o indywidualne preferencje. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że dieta w rezultacie nie okaże się niebezpieczna dla naszego zdrowia. Pamiętać należy bowiem, że lepiej chudnąć wolniej, a zdrowo, niż szybko, tracąc przy okazji zdrowy wygląd skóry, natomiast bardzo często zyskując depresję, że o efekcie Jojo nie wspomnę.