Archiwum Kwiecień, 2013

Kaprysy przyszłych mam

Kaprysy przyszłych mam Kobiety w ciąży są piękne, tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Emanuje z nich niezwykłe ciepło i urok, którego na próżno szukać u pań nie spodziewających się dziecka. Swoista aura rozświetla przyszłą mamę, sprawiając, że oczy zarówno przechodniów na ulicy jak i domowników z podziwem patrzą w jej stronę. Lecz tak na dobrą sprawę nikt nie zastanawia się, przez jakie męczarnie musi przechodzić codziennie ta nieszczęsna kobieta, paradując z nienaturalnie „dyndającym”, ogromnym niczym globus, ważącym dwie tony brzuchem. Kiedy budzi się nagle w środku nocy, mając ochotę pochłonąć całą zawartość lodówki i asortyment wszystkich okolicznych sklepów spożywczych. Kiedy oglądając reklamę telewizyjną, zanosi się rzęsistym płaczem, gdyż komuś nie udało się sprać plamy ze swojej śnieżnobiałej koszuli. Wszystko to jednak mija z chwilą przyjścia na świat naszego wyśnionego bobasa. Nagle cały nasz świat zostaje wywrócony do góry nogami…a my? Jesteśmy najszczęśliwsi pod słońcem! Faktem jest bowiem, że maluszek staje się dla nas prawdziwym darem z Niebios i od dziś wszystko inne stanie się mało ważne. Nie zrozumie tego nikt, kto do tej pory nie zaznał uroków szczęśliwego rodzicielstwa.

Kosmetyki naturalne wracają do łask

Kosmetyki naturalne wracają do łask Już starożytne kobiety opierały pielęgnację ciała na naturalnie i ręcznie wyrabianych kosmetykach do pielęgnacji ciała. Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszał o zbawiennych kąpielach w kozim mleku czy smarowaniu ciała wonnymi olejami kwiatowymi. Dbano w ten sposób zarówno o poprawę wyglądu skóry jak również o nastrój. Wonne olejki eteryczne znakomicie wpływały na samopoczucie. Stąd dzisiejsza aromaterapia. Wpływa ona bardzo korzystnie na kobiety, które w ostatnim czasie zostały mamami. Udowodniono, że piękny zapach bardzo pozytywnie wpływa zarówno na nastrój jak również ma właściwości terapeutyczne. To z kolei ma znaczący wpływ nie tylko na estetyczny wygląd skóry czy zapobieganie pociążowym rozstępom, lecz również doskonale relaksuje po ciężkim dniu „w pieluchach”. Naturalne kosmetyki tym różnią się od wytwarzanych metodą chemiczną, że są od nich dużo tańsze, szczególnie jeśli zdecydujemy się na samodzielną ich produkcję z ogólnodostępnych produktów. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać setek złotych na drogie kremy, które w rezultacie mogą okazać się zupełnie nieskuteczne, a co gorsza mogą również uczulać. Zwykła pokrzywa lub rumianek są bardzo bogate w witaminy z grupy A, B2 oraz C. Napary pokrzywowe znakomicie sprawdzają się jako tonik do przemywania twarzy. Znakomicie oczyszczają skórę, zawierają składniki przeciwbakteryjne jak również pobudzają przemianę materii. Kosmetyki produkowane naturalnie są więc znakomitą receptą na długowieczność.

Radosna wiadomość

1

Radosna wiadomość Jestem w ciąży! Ta wiadomość spada na nas zazwyczaj niczym grom z jasnego nieba. Zdajemy sobie sprawę, że teraz nasze życie zmieni się o 180 stopni, że będziemy zmuszeni przewartościować nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i nawyki. Zaczyna się dla nas okres pełen szczęścia, jak również pełen obaw i trosk związanych z narodzinami i wychowywaniem naszego malucha. Pamiętajmy, że to my jesteśmy dla niego największym autorytetem, to od nas uczy się życia. Możemy spróbować pokierować nim, najlepiej jak potrafimy. Każdemu zdarzają się błędy wychowawcze i jest to nieuniknione. Jednak przy odrobinie cierpliwości i dobrych chęci z naszej strony, maluch wyrośnie na naprawdę wartościowego człowieka.Oczywiście wychowanie małego człowieka na prawego obywatela wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń ze strony każdego rodzica, jednak nie ulega wątpliwości, że warto. Odpowiednie rozplanowanie i przygotowanie do dziewięciu miesięcy dźwigania pod sercem malucha pomoże nam skutecznie wyzbyć się stresu. Pomocne mogą okazać się również wizyty w szkole rodzenia. Dzięki niej zdobędziemy fachową wiedzę o samym procesie porodu a przy okazji nauczymy się jak prawidłowo pielęgnować noworodka, by zapewnić mu odpowiedni komfort.

Uroki ciąży

Uroki ciąży Ciąża to nie choroba! Jak zwykło się przypuszczać, ciężarne kobiety to nie kaleki. Nie są w żaden sposób upośledzone i nie oczekują od nas specjalnego traktowania, o czym często zdajemy się zapominać. Jednak bezsprzecznie jest to stan błogosławiony, a ciężarne Panie w odróżnieniu od tych „nieoczekujących”, powinny odpowiednio zadbać o siebie w tym okresie. Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia dieta. Pamiętajmy, że to co jemy ma duży wpływ na rozwój naszego dziecka. Tak na dobrą sprawę w pewien sposób „współdzielimy” z maleństwem swoje menu. Przemęczenie i nadmiar obowiązków, jakie nakładają na siebie przyszłe mamy, również nie wpływa pozytywnie na samopoczucie zarówno ich samych, jak i przyszłych pociech. Dlatego bardzo istotny wydaje się reglarny odpoczynek i unikanie jakiegokolwiek, nawet najmniejszego stresu. Regularne wizyty u lekarza pozwolą kontrolować prawidłowy rozwój płodu a przy okazji my same będziemy mogły spać spokojnie. Odpowiednio zbilansowana dieta oraz prawidłowe odżywianie się w tym okresie, również wydaje się bardzo ważnym elementem, wpływającym zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie, w tym dość trudnym okresie dla każdej kobiety, oczekującej przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka.