Kategoria: Opieka

Uroki ciąży (i nie tylko) a szkoła rodzenia

Uroki ciąży (i nie tylko) a szkoła rodzenia Nie od dziś wiadomo, że kobieta w ciązy emanuje niespotykanym dotąd nigdzie indziej blaskiem. Z czego to wynika? Przede wszystkim z wypisanej na twarzy radości z faktu noszenia pod sercem upragnionego malucha. Trzeba przyznać, że dla każdej przyszłej mamy okres ciązy jest prawdziwie magiczny. Oczywiście wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami oraz obawami o zdrowie zarówno swoje jak i malucha, jednak odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularne wizyty u lekarza położnika, powinny rozwiać wszelkie związane z porodem wątpliwości. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się również wizyta w szkole rodzenia. To znakomity sposób, aby oswoić się z myślą o rodzicielstwie, a przy okazji nauczyć się jak zachować spokój podczas porodu. Szkoła rodzenia to także metoda na zapoznanie się „z tematem” przyszłych tatusiów. Oczywiście wiąże się to ze sporym stresem dla obu stron. Jednak wszystko to jednak mija z chwilą przyjścia na świat naszego wyśnionego bobasa. Nagle cały nasz świat zostaje wywrócony do góry nogami…a my? Jesteśmy najszczęśliwsi pod słońcem! Faktem jest boiem, że maluszek staje się dla nas prawdziwym darem z Niebios i od dziś wszystko inne stanie się mało ważne. Nie zrozumie tego nikt, kto do tej pory nie zaznał uroków szczęśliwego rodzicielstwa. A jest to bez wątpienia najpiękniejszy okres w życiu każdego z nich.

W zdrowym ciele…

W zdrowym ciele... Dbanie o zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów egzystencji każdego z nas. Bardzo często jednak zdarza nam się o tym zapominać. Zabiegani oraz nastawieni przede wszystkim na robienie kariery oraz zawodowe spełnienie, zapominamy o sobie. Dlatego też tak istotne jest przeprowadzanie okresowych badań kontrolnych. Powinny pamiętać o tym przede wszystkim kobiety ciężarne, które oczekują przyjącia na świat swojego dziecka. W ich przypadku stres jest absolutnie niewskazany. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy w pogoni za pieniędzmi bardzo często zapominamy o swoich potrzebach. Co więc należy zrobić, aby sprawdzić stan swojego zdrowia? Przede wszystkim udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na szczegółowe badania krwi oraz ciśnienia. Tylko specjalista będzie w stanie wskazać, czy rzeczywiście powinniśmy przystopować ze zbyt stresującym trybem życia. Szczegółowe badania okresowe wykażą ogólny stan naszego organizmu. Jeśli zabierzemy się za nie stosunkowo szybko, jest szansa, że przy zachowaniu odpowiedniego trybu życia, nasz organizm zregeneruje siły. W przeciwnym razie czeka nas długa i kosztowna rekonwalescencja. Warto więc czasami przystopować i zastanowić się, czy aby na pewno nie przesadzamy ze stresem i przepracowaniem. Zróbmy to koniecznie, zanim będzie za późno.

Polscy lekarze tryumfują za granicą

Polscy lekarze tryumfują za granicą Opieka medyczna w Polsce uznawana jest za jedną z najlepszych w Unii Europejskiej. Prawdziwe tryumfy święcą przede wszystkim wykwalifikowani położnicy, ginekolodzy, chirurdzy oraz wszelkiego rodzaju specjaliści medyczni wiel kierunków. Pomimo „zaporowych cen” za prywatne usługi, ściągają do nas pacjenci zza granicy, zachęceni dobrą opinią o polskich lekarzach oraz…cenami za usługi. Bowiem w porównaniu z tymi, oferowanymi w prywatnych klinikach za granicą, nie jest z nami „aż tak źle”…przynajmniej dla przyjezdnych. Faktem jest, że możemy poszczycić się całą rzeszą genialnych fachowców. Okazuje się bowiem, że mamy w Polsce kilku najlepszych w świecie chirurgów – plastyków, a także onkologów, stomatologów, psychologów oraz specjalistów wielu innych dziedzin medycznych, w tym doskonałych lekarzy położników, którzy bezbłędnie potrafią zdiagnozować zagrożone ciąże, jak również zapewnić przyszłym mamom w pełni profesjonalną opiekę przez cały okres trwania ciąży. Nie ulega wątpliwości, że mamy się czym a w zasadzie kim pochwalić. Profesjonalnie wyposażone w najwyższej jakości sprzęt kliniki, tylko dopełniają tego obrazu. W tej dziedzinie na pewno nie mamy się czego wstydzić. Pomimo kulejącej państwowej opieki medycznej w naszym kraju, prywatne kliniki radzą sobie wręcz doskonale, z roku na rok zdobywając coraz większe rzesze pacjentów nie tylko z Polski.

Uroki ciąży

Uroki ciąży Ciąża to nie choroba! Jak zwykło się przypuszczać, ciężarne kobiety to nie kaleki. Nie są w żaden sposób upośledzone i nie oczekują od nas specjalnego traktowania, o czym często zdajemy się zapominać. Jednak bezsprzecznie jest to stan błogosławiony, a ciężarne Panie w odróżnieniu od tych „nieoczekujących”, powinny odpowiednio zadbać o siebie w tym okresie. Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia dieta. Pamiętajmy, że to co jemy ma duży wpływ na rozwój naszego dziecka. Tak na dobrą sprawę w pewien sposób „współdzielimy” z maleństwem swoje menu. Przemęczenie i nadmiar obowiązków, jakie nakładają na siebie przyszłe mamy, również nie wpływa pozytywnie na samopoczucie zarówno ich samych, jak i przyszłych pociech. Dlatego bardzo istotny wydaje się reglarny odpoczynek i unikanie jakiegokolwiek, nawet najmniejszego stresu. Regularne wizyty u lekarza pozwolą kontrolować prawidłowy rozwój płodu a przy okazji my same będziemy mogły spać spokojnie. Odpowiednio zbilansowana dieta oraz prawidłowe odżywianie się w tym okresie, również wydaje się bardzo ważnym elementem, wpływającym zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie, w tym dość trudnym okresie dla każdej kobiety, oczekującej przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka.