Kategoria: Problemy

Kaprysy przyszłych mam

Kaprysy przyszłych mam Kobiety w ciąży są piękne, tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Emanuje z nich niezwykłe ciepło i urok, którego na próżno szukać u pań nie spodziewających się dziecka. Swoista aura rozświetla przyszłą mamę, sprawiając, że oczy zarówno przechodniów na ulicy jak i domowników z podziwem patrzą w jej stronę. Lecz tak na dobrą sprawę nikt nie zastanawia się, przez jakie męczarnie musi przechodzić codziennie ta nieszczęsna kobieta, paradując z nienaturalnie „dyndającym”, ogromnym niczym globus, ważącym dwie tony brzuchem. Kiedy budzi się nagle w środku nocy, mając ochotę pochłonąć całą zawartość lodówki i asortyment wszystkich okolicznych sklepów spożywczych. Kiedy oglądając reklamę telewizyjną, zanosi się rzęsistym płaczem, gdyż komuś nie udało się sprać plamy ze swojej śnieżnobiałej koszuli. Wszystko to jednak mija z chwilą przyjścia na świat naszego wyśnionego bobasa. Nagle cały nasz świat zostaje wywrócony do góry nogami…a my? Jesteśmy najszczęśliwsi pod słońcem! Faktem jest bowiem, że maluszek staje się dla nas prawdziwym darem z Niebios i od dziś wszystko inne stanie się mało ważne. Nie zrozumie tego nikt, kto do tej pory nie zaznał uroków szczęśliwego rodzicielstwa.

Zdradliwa grypa

Zdradliwa grypa W okresie zimowym oraz wczesnowiosennym jesteśmy szczególnie narażeni na działanie grypy. Problem ten dotyczy zarówno, a może przede wszystkim młodych mam, które po okresie ciąży bardzo często narzekają na osłabienie organizmu, dzięki czemu dużo bardziej narażone są na wszelkiego rodzaju infekcje. Jak radzić sobie z jej pierwszymi objawami i nie pozwolić, by zapanowała nad naszym organizmem? Warto mieć pod ręką kilka podstawowych środków farmaceutycznych. Najskuteczniejsze są te, rozpuszczane w wodzie. Mowa tu przede wszystkim o tych, dostępnych w postaci kapsułek musujących. Zawierają dużą dawkę witaminy C, która skutecznie blokuje dalszy rozwój choroby. Nie zaszkodzi również gorąca herbata z miodem i cytryną. Ci, którzy wolą mleko, mogą przed snem zaaplikować je sobie na gorąco, z dodatkiem łyżeczki roztopionego masła oraz dwóch – trzech łyżeczek miodu. Gorące mleko, w połączeniu z wymienionymi wyżej produktami, nie dość, że ma zbawienny wpływ na nasz organizm, to dodatkowo sprawi, że prześpimy całą noc jak niemowlęta. Pamiętajmy również o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w celu pozbycia się bakterii chorobowych, krążących w powietrzu. Ciepła pierzyna i łóżko również mogą okazać się jednym z nieco oklepanych, lecz sprawdzonych i skutecznych sposobów na zwalczenie grypy.

Otyłość jest chorobą!

Otyłość jest chorobą! Ludzie otyli dużo bardziej narażeni są na różnego rodzaju choroby, niż ci, dbający o zdrowie. Otyłość może być dziedziczna. W wielu przypadkach narażone są na nią również kobiety w ciąży, które mają spory problem z pozbyciem się dodatkowych kilogramów. Dlatego też otyłość niekoniecznie wynikać musi z zamiłowania do pochłaniania nadmiernej ilości pożywienia. Czasami uwarunkowana jest genetycznie, kiedy indziej jest wynikiem choroby lub wspomnianej wyżej ciąży. I choć niektórzy nie mają większego problemu z pozbyciem się znienawidzonej nadwagi, większość musi włożyć sporo wysiłku w wyrzeźbieniu idealnej figury. Jeśli więc podjęliśmy już heroiczną walkę z nadwagą, zabierzmy się za to w sposób mądry i odpowiedzialny. Doskonałym wyjściem z sytuacji może okazać się wizyta u dietetyka, którego fachowa pomoc może okazać się w tym przypadku niezbędna. Rozpisze nam właściwą dietę w oparciu o indywidualne preferencje. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że dieta w rezultacie nie okaże się niebezpieczna dla naszego zdrowia. Pamiętać należy bowiem, że lepiej chudnąć wolniej, a zdrowo, niż szybko, tracąc przy okazji zdrowy wygląd skóry, natomiast bardzo często zyskując depresję, że o efekcie Jojo nie wspomnę.

Natura kontra chemia

Natura kontra chemia Już nasze babcie doskonale wiedziały, że nic tak nie poprawi stanu i kondycji włosów jak naturalne produkty do ich regeneracji. Doskonale wiedzą o tym kobiety w ciąży, które po urodzeniu malucha bardzo często narzekają na wypadanie włosów. Należy wówczas zrobić wszystko, aby temu zapobiec. Powszechnie stosowane szampony pokrzywowe są tylko namiastką tego, co może zrobić dla naszych włosów suszona pokrzywa w połączeniu ze zbawienną mocą octu owocowego. Wystarczy kilka razy w tygodniu spłukać głowę tym specyfikiem, aby już po paru dniach zauważyć diametralną zmianę w wyglądzie naszych włosów. Pomocna może okazać się również szklanka wypitej przed snem herbatki ze skrzypu polnego, a każdego ranka przed posiłkiem radzimy wzbogacić dietę o szklankę soku ze świeżej rzeżuchy. Należy pamiętać, że włosy, podobnie jak skóra, potrzebują prawidłowego odżywiania. Dzięki zastosowaniu się do tych paru prostych rad, będziemy mogli przez długi czas cieszyć się zdrowym wyglądem naszych włosów bez konieczności stosowania w tym celu drogich i bardzo często niestety mało skutecznych szamponów. No i przy okazji będziemy w stanie zaoszczędzić parę złotych, których nie wydamy na wymyślne, często mało skuteczne, drogeryjne specyfiki.